Nejlepší e-cigareta

Váš rádce ve světě elektronických cigaret

banner pdf

Velký srovnávací test elektronických cigaret (e-cigaret) právě začíná!

V tomto testu jsme srovnali tři kvalitní značkové e-cigarety a tři levnější čínské e-cigarety. Značky levných čínských e-cigaret jsme se rozhodli zde nepublikovat, protože cílem našeho testu bylo identifikovat kvalitní výrobky.

Výsledky čínských e-cigaret dopadly ve srovnání se značkovými e-cigaretami opravdu špatně a jejich nezveřejněním se také chceme vyvarovat případných dotčených komentářů od jejich českých prodejců. Pouze zveřejníme typ e-cigarety, jelikož většina prodejců v ČR prodává stejné čínské zboží pod různými značkami.

Do srovnání jsme zahrnuli:

1)   Britskou e-cigaretu Intellicig (http://www.bezcigaret.com/Elektronicke-cigarety/Intellicig-EVOlution).

2)   Americkou e-cigaretu GreenSmoke (http://www.gsmoke.cz/eshop).

3)   Britskou e-cigaretu SkyCig (www.elektrocigo.cz).

4)   Levnou čínskou e-cigaretu 1 (typ E-9 www.e-cig.com).

5)   Levnou čínskou e-cigaretu 2 (typ Joye www.joyetech.com).

6)   Levnou čínskou e-cigaretu 3 (typ KR808 www.szkanger.com)


intelicig

Zdroj: www.intellicig.co.uk

green smoke

Zdroj: www.greensmoke.com

skycig kit

Zdroj: www.elektrocigo.cz


Do testu jsme nezahrnuli e-cigarety „pro chudé“, které fungují tak, že se dolévají čínským nikotinovým roztokem (e-liquidem). Většinu elektronických cigaret, včetně námi testovaných, lze dolévat e-liquidem, avšak námi testované modely nabízí i přednaplněné patrony, které vykazují lepší dýmivost i chuť než dolévané náplně. Tento test byl zaměřen zejména na e-cigarety vyšší kvality. Testovány byly e-cigarety pro uživatele, kteří nemají zájem s sebou tahat lahvičku s nikotinovým roztokem, ale užít si pohodlí použití přednaplněných patron s příchutí od výrobce.


Testu se zúčastnilo 17 kuřáků, kteří bodovali v tabulce uvedené vlastnosti e-cigaret od 1 (nejlepší) do 6 (nejhorší). Čísla tedy představují umístění v celkovém pořadí  u hodnocené vlastnosti e-cigarety (např. u SkyCig v řádku “Dýmivost“ číslice 1 znamená, že SkyCig byla v testu hodnocena jako e-cigareta s nejlepší dýmivostí).


tabulka srovnani znacek


Aby byl srovnatelný, obsahoval vždy Základní balíček dvě baterie, atomizéry/vaporizéry a určitý počet patron, který výrobce dává v tomto balíčku.

SkyCig navíc obsahuje i přenosnou nabíjecí krabičku (jednu e-cigaretu kouříte, druhá se Vám nabíjí) – zde bylo uděleno první místo, ačkoliv samotná baterie ve výdrži obsadila až čtvrté místo, a to protože se testujícím podařilo při testech baterii v průměru šestkrát nabít v nabíjecí krabičce.

Počet patron v základním balíčku nebyl srovnáván/bodován, protože různí výrobci dávají do patron různou výdrž / různý počet potáhnutí.

I proto byla v tabulce pro lepší přehlednost uvedena cena jedné krabičky cigaret (přepočet 1 cigareta = 10 potáhnutí, tedy 1 krabička = 200 potáhnutí).

Platí zde jednoduché pravidlo: Za málo peněz málo muziky. Uživatelé při testování levnějších e-cigaret často uváděli, že raději než tuto levnou e-cigaretu kouřili i klasické tabákové cigarety, protože levné čínské e-cigarety nedokázaly klasické kouření tabáku uspokojivě nahradit.

Váha byla hodnocena tak, že nejlehčí e-cigareta se umístila na nejlepším místě (i nejlepší e-cigareta v testu byla při přímém porovnání o něco málo těžší než klasická tabáková cigareta).

Bezporuchovost byla hodnocena dohromady s potřebou údržby a uživatelé provedli ohodnocení subjektivně. Značka Intellicig vyžadovala časté čištění atomizéru a u značky GreenSmoke se porouchala nabíječka a nedobíjela se jedna baterie. U čínských výrobků docházelo k poruchám, nutnosti čištění a navíc si uživatelé často stěžovali na velmi nepříjemné vytékání nikotinové tekutiny z patrony do úst (toto se dvakrát stalo i u značky Intellicig).

E-cigarety s oblastí původu Evropa nebo USA byly bodovány jako lepší, a to kvůli výrazně vyšší garanci zdravotní nezávadnosti.


Vítězem našeho testu byla, a tedy nejlepší elektronická cigareta v Čechách, je ta od britské značky SkyCig!

sky box

Zdroj: www.elektrocigo.cz